18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelcz-Laskowice: Trwa Melodrama, święto teatru

SZKU
Wybuchową, muzyczną mieszanką w wykonaniu Big Bandu Jelcz Laskowice rozpoczęła się w niedzielny wieczór 5. edycja Europejskiego Festiwalu Szkół Teatralnych „Melodrama”.

Choć festiwal rozpoczął się w niedzielę, dopiero dzień później na scenę wkroczyli główni aktorzy tego wydarzenia - studenci szkół teatralnych. Jako pierwsi zagrali Słowacy. W upalny poniedziałkowy wieczór zaserwowali komedię dworską „Leonce i Lena” Georga Büchnera.

Świetnie opowiedziana baśń sceniczna o młodych i pięknych, którzy sprzeciwiają się woli rodziców i wolą uciec z własnego księstwa, by nie poślubić przeznaczonego im wybranka/wybranki, skrzyła się żartem i urzekała ciekawymi rozwiązaniami scenograficznymi. A że bohaterów, jak to czasem bywa w życiu, jednak przechytrzyło przeznaczenie? Trudno – ważne, że próbowali z nim walczyć, szukając odrobiny wolności.

Dziś festiwalowa publiczność załapał się na podróż szlakiem greckich kołysanek, hitów filmowych i przebojów z operetek, czyli na „Greek Lullabies and Fairytales” w wykonaniu słuchaczy Musical Praxis Conservatory.

W środę odrobina groteski prosto z Czech - duet aktorów z praskiego Wydziału Alternatywnego i Sztuki Lalkarskiej pokaże "The Secret of The Rose" wg Georga Orwella.

Poza tym w programie m.in. „Świadectwa – wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka" – ostatni, świetnie przyjęty przez krytyków projekt Sebastiana Majewskiego będący koprodukcją Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii PWST w Krakowie oraz Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz rosyjski "FuturismZrim" stworzony na podstawie utworów poetów futurystycznych.

W tym roku znakiem rozpoznawczym festiwalu są czerwone krzesła, które można spotkać w całym Jelczu oraz na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Nietypowe rekwizyty przywieźli ze sobą studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, którzy włączyli się w organizację festiwalu.

- Architektura to też sztuka, dlatego postanowiliśmy poprosić młodych ludzi, by "zaopiekowali" się przestrzenią w jelczańskim parku i wymyślili coś, co zorganizuje tą piękną, choć mało uczęszczaną przestrzeń - wyjaśnia Pietro Cennamo, pomysłodawca i szef Melodramy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Przedstawienia odbywają się w parku za Urzędem Miasta i Gminy (ul. Witosa 24, start: godzina 20). A po nich dalszy ciąg imprezy! Tym razem w Ośrodku Muzyczna Plaża nad stawem (ul. Stawowa 30), gdzie swoje monodramy prezentuje międzynarodowa grupa aktorów pod wodzą Pietro Cennamo. Na trasie Urząd Miasta i Gminy – Ośrodek nad stawem kursują codziennie po spektaklach, a później  ok. północy i godz. 1, bezpłatne autobusy.

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jelczlaskowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto