26 i 27 lipca nowa hala sportowa CSiR przy ul. Oławskiej stanie się areną zmagań najlepszych wioślarzy świata. W zawodach w wioślarstwie halowym wystartuje 110 zawodników. Rywalizacja będzie się toczyć na dystansach 2000 metrów (open mężczyźni, lekka mężczyźni, open kobiety, lekka kobiety), 500 metrów (open mężczyźni, open kobiety) oraz sztafety 4 x 500 metrów (miksty).

– The World Games to największa impreza sportowa w tym roku w Polsce. Jako miasto partnerskie TWG 2017, będziemy mieli wyjątkową okazję zarówno do promocji Jelcza-Laskowic, jak i do popularyzowania zdrowego oraz aktywnego stylu życia wśród mieszkańców – podkreśla burmistrz Bogdan Szczęśniak. – Zapraszam do Jelcza-Laskowic, miasta nowoczesnego i otwartego. Mam jednocześnie nadzieję, że na stałe wpiszemy się w sportową mapę naszego kraju.

Prototyp stworzony z… roweru


Pierwszy model ergometru skonstruowali na początku lat 80. Amerykanie, bracia Dick i Pat Dreissigacker. Prototyp został wykonany w dużym stopniu z części rowerowych, a bracia rozwijali swój biznes w furgonetce do rozwożenia chleba. Nowoczesne zawody ergowioseł są dynamiczne, szybkie i emocjonujące. W wyścigu ma znaczenie najmniejszy nawet dystans – ergometrowi zdecydowanie łatwiej jest nadać dużą prędkość niż łódce – Zawsze powtarzam swoim zawodnikom, że gdy ścigasz się na ergometrze, to na dystansie 100 metrów możesz jeszcze zrobić bardzo dużo – mówi Paweł Rańda, wicemistrz Olimpijski z Pekinu – Gdy startowałem na ergometrze, wykorzystywałem tę jego specyfikę, czając się z tyłu – wspomina Rańda.

Sportowe wydarzenie roku


The World Games Wrocław 2017 to ponad 3,5 tys. sportowców ze 100 krajów świata i 31 widowiskowych dyscyplin rozgrywanych na 24 arenach. Impreza potrwa od 20 do 30 lipca i rozpocznie się efektowną ceremonią otwarcia na wrocławskim Stadionie Miejskim. Przez dwa tygodnie Dolny Śląsk i jego stolica staną się sportowym centrum świata, w którym plejada najlepszych zawodników zaprezentuje efektowne, a często także egzotyczne konkurencje. Wśród nich znajdą się m.in. unihokej, squash, sumo, ultimate frisbee, piłka ręczna plażowa, bule, sporty bilardowe, lotnicze, wrotkarskie, taneczne czy wspinaczkowe, a także dyscypliny specjalnie wybrane przez wrocławskich organizatorów: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.

Bilety już w sprzedaży


Dla kibiców The World Games Wrocław 2017 będzie wyjątkową okazją, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta i przy okazji zaczerpnąć sportowych inspiracji. Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić przez serwis eBilet na stronie https://www.ebilet.pl.

Więcej informacji na temat igrzysk można znaleźć na stronie http://theworldgames2017.com/

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!