Śląk pokonuje Zagłębie 2:1. Derby dla wrocławian!

JU, AIP
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1, 06.11.2016
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1, 06.11.2016 fot. Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska. Mimo że to Zagłębie długo cieszyło się prowadzeniem, mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1.

Mimo, że to wrocławianie jako pierwsi ruszyli do ataku, to zagłębie objęło prowadzenie już w 6. minucie. Po kontrataku już pod bramką Kamenara Arkadiusz Woźniak posłał piłkę na długi słupek, gdzie dotknął jej Jarosław Kubicki - i to jemu początkowo przypisano gola. Powtórki pokazały jednak, że odbiła się ona jeszcze od Kamila Dankowskiego i to ostatecznie zawodnikowi gospodarzy trafienie.

W drugiej połowie Śląsk ruszył do przodu. Pierwsza bramka padła z ewidentnej pozycji spalonej strzelca gola Lashy Dvali’ego. Sędzia jednak tego nie zauważył i tak zrobiło się 1:1. O końcowym rezultacie zadecydował wprowadzony po przerwie w miejsce Petera Grajciara Alvarinho. Wykorzystał okrutny błąd Martina Polacka, który chcąc złapać piłkę pozostawił pustą bramkę. Minął się z futbolówką, a ta poleciała w kierunku innego rezerwowego zawodnika wrocławian Mariusza Idzika. Napastnik błyskawicznie podał do Alvarinho, a Portugalczyk nie mógł nie wykorzystać tej okazji.

Śląsk pokonał Zagłębie 2:1.