(© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od niedzieli, 14 kwietnia, spółki Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie wprowadzą korekty do kolejowych rozkładów jazdy. Największych utrudnień muszą się spodziewać pasażerowie korzystający z połączeń Wrocław Główny - Jelcz Laskowice, gdzie ruch zostanie zupełnie wstrzymany. Aż do 8 czerwca będą oni jeździć komunikacją zastępczą.

Przyczyną są prace modernizacyjne, które PKP Polskie Linie Kolejowe będę prowadzić na tym odcinku. Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych, mówi, że PKP wymieni tory, rozjazdy i wyremontuje konstrukcje sieci trakcyjnej na stacji Jelcz-Miłoszyce i Siechnice. Ponadto w Jelczu-Miłoszycach powstaje nowy peron z wyposażeniem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Podobnie w Siechnicach.

SPRAWDŹ ROZKŁAD KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ

- Zmieniamy urządzenia sterowania ruchem kolejowym na nowocześniejsze. Celem jest zwiększenie prędkości przejazdu do 120 km/h i poprawa bezpieczeństwa - twierdzi Siemieniec.

Z powodu robót torowych na odcinku Wrocław Gł. - Jelcz Laskowice zostanie wstrzymany ruch pociągów. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobus będzie kursował na trasie Wrocław Gł. - Jelcz Laskowice z pominięciem stacji Zakrzów Kotowice. Do Zakrzowa Kotowic będzie można dojechać przesiadając się do autobusu komunikacji zastępczej w Siechnicach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!