Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów do Jelcza-Laskowic i Siechnic

Od niedzieli, 14 kwietnia, spółki Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie wprowadzą korekty do kolejowych rozkładów jazdy. Największych utrudnień muszą się spodziewać pasażerowie korzystający z połączeń Wrocław Główny - Jelcz Laskowice, gdzie ruch zostanie zupełnie wstrzymany. Aż do 8 czerwca będą oni jeździć komunikacją zastępczą.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Janusz Wójtowicz)

Przyczyną są prace modernizacyjne, które PKP Polskie Linie Kolejowe będę prowadzić na tym odcinku. Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych, mówi, że PKP wymieni tory, rozjazdy i wyremontuje konstrukcje sieci trakcyjnej na stacji Jelcz-Miłoszyce i Siechnice. Ponadto w Jelczu-Miłoszycach powstaje nowy peron z wyposażeniem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Podobnie w Siechnicach.

SPRAWDŹ ROZKŁAD KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ

- Zmieniamy urządzenia sterowania ruchem kolejowym na nowocześniejsze. Celem jest zwiększenie prędkości przejazdu do 120 km/h i poprawa bezpieczeństwa - twierdzi Siemieniec.

Z powodu robót torowych na odcinku Wrocław Gł. - Jelcz Laskowice zostanie wstrzymany ruch pociągów. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobus będzie kursował na trasie Wrocław Gł. - Jelcz Laskowice z pominięciem stacji Zakrzów Kotowice. Do Zakrzowa Kotowic będzie można dojechać przesiadając się do autobusu komunikacji zastępczej w Siechnicach.

∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię